Drogy

Historie serveru Pervitin.cz

Pervitin webServer Pervitin.cz vzniknul alespoň podle mě dostupných informací někdy kolem únoru v roce 2004, je možné že fungoval o několik týdnů či měsíců dříve, než jej stihly zaindexovat vyhledávače. Na tu dobu to byly velmi povedené stránky a to jak obsahově tak samozřejmě i po technické stránce. Mám ale domněnku, že autor webu na stránky nepublikoval žádný vlastní obsah. Byly zde nějaké příběhy (zaslané nebo zkopírované), nějaké info o pervitinu (zkopírované), diskuse (přispívali návštěvníci) a nějaké flashové online hry (odkazy šli mimo web). Takže mi vrtá hlavou, jestli vůbec autor na web vložil něco vlastního, myslím tím co se týká obsahu, nepochybuji že ten vytvořil člověk velmi zručný. Tohle není kritika týkající se obsahu, prostě mi to došlo až teď. Je tedy klidně možné, že autor neměl s pervitinem nikdy nic společného a ten web vytvořil jen z nudy.

Stránky obsahovali i diskuzi, což jak pak čas ukázal, byla nabitá zbraň, která čekala jen na to, až ji někdo zmáčkne kohoutek. V diskuzi se hojně diskutovalo o drogách a nebyl pochyb o tom, že lidi, kteří zde diskutovali, mají s drogami dlouholeté zkušenosti. Nakonec zde lidé získávali kontakty na dealery a vyměnovali si zde poznatky.

Pervitin cz

Dalo by se říci, že to bylo takové Hlavní nádraží na internetu, kde se scházeli drogově závislý. Diskuzi nikdo nemoderoval a tak bylo jen otázkou času kdy se zde začnou prodávat drogy. I když tato věta není myšlena úplně doslova, k pravdě nemá daleko. Toho se samozřejmě chytla i média (trvalo jim to pouze 4 roky). Někdy v polovině roku 2007 vyšla v televizi reportáž, kde se hovořilo o tom, že i na internetu se dají koupit drogy. Jak už to tak u bulváru bývá, pravda byla někde na půl cesty. Drogy se zde sice z iniciativy autora webu nikdy neprodávali, nicméně lidé do diskuze plácali spoustu nesmyslů a tak hodně lidí nabylo dojmu že tomu tak je. Nejde také s jistotou vyloučit fakt, že se spousta lidí prostřednictvím serveru opravdu fyzicky sešla a drogy si mezi sebou prodávali. Není tedy divu, že majitel serveru za to byl (morálně) odpovědný a proto musel řešit určitě spoustu problémů. Označit ho jako přímo odpovědného by bylo dost hloupé, diskuze byla pouze nástroj. Podobné by bylo odsoudit telefoní operátory za to, že lidé mluví v telefonech sprostě. Negativní publicita mu zajistila velký přísun návštěvníků, kteří mu shodili server a jen tím to neskončilo. Majitel se rozhodl od webu distancovat a prodal ho. Nedovedu si odhadnout cenu, ale jelikož se takový web prakticky nedá vůbec zpeněžit, za moc to asi nebylo. Server tedy zaniknul v srpnu v roce 2007. Nový majitel web smazal a místo textu umístil nějaký blábol o koupi webu. Mám za to, že se letos dostal web opět k novému majiteli (nebo spíš majitelce). Co s ním má v plánu netuším, nechme se překvapit. Každopádně si myslím, že web měl zajímavý nápad a řekl bych, že autor měl po celou dobu existence webu myšlenky, zda nědělá něco špatně. Mám za to, že díky otevřené a nemoderovné diskuzi, kde jsou informace podávány naprosto zkresleně, se mohlo nalákat mnoho duší do pařátů drog, to už je ale pouze jejich vina.

Pokud jste prošvihli život tohoto serveru, mám zde pro vás screenshot jak web vypadal, pro zajímavost ještě dodávám profil (podle anket) průměrného návštěvníka webu.

Průměrný návštěvník:
– Se bojí budoucnosti.
– Si myslel, že web Pervitin.cz má smysl.
– Chce přestat brát pervitin.
– Bere drogy týdně.
– Je ve věku mezi 15-30.
– Nejčastěji bere pervitin a to šňupáním.

Jak už jsem zmínil, diskuze byla jedním z hlavních důvodu proč web zanikl. Popis mentality místních lidí by vydal hned na několik publikací od Freuda. V diskuzi byly vidět veliké rozpory, mohli jste zde číst příspěvky jak je piko super, nebo jak naopak ničilo životy. Zkrátka buď eurorie nebo deprese. Někteří lidi byly dokonce tak zoufalý, že zde psali vlastní telefoní čísla a prosili o drogy. Zkrátka řešil se zde jenom fet. Některým dával pervitin smysl života, převrátil jim jejich hodnoty, zničil životy, na konci spousta lidí přišla na to, že celý život profetovali a že to smysl nemělo, i takový se zde vyskytli co to otevřeně přiznali. Řešili se i situace v kolika a kdy se do toho lidé dostali, ve většině případů je k tomu přivedli kámoši, zkrátka podlehli nátlaku okolí, nechali se oblbnout, zmanipulovat, nebo to prostě chtěli vyzkoušet a spadli do toho. Stejně jako zanikly normální životy lidí co navštěvovali tamní diskuzi, tak zanikl web, tak jak jej všichni znali.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *