Drogy

  Informační web o drogách

Perníková věž

Srp-26-2008

Perníková věžNestává se moc často aby mě film české produkce opravdu zaujal. Vyjímky se ale stávají a film Perníková věž je toho důkazem. Spousta známých o něm klábosila dlouho předtím než jsem se k němu dostal a hodně jsem toužil se na něj podívat, ale nějak jsem na to pozapomněl a dostal se k němu asi až dva roky od jeho premiéry. Nedíval jsem se na něj s nějakými předsudky, prostě jsem to zkouknul od začátku až do konce a doslova jen čuměl. I když spousta lidí film hodnotila negativně, mě byla cizí kritika celkem u prdele a bavil jsem se. Je to vtipný, v rámci filmového pohledu i reálný a s nečekanou pointou. Zkrátka stojí to za to.

 

Myslím si, že dost lidí na film koukalo s předsudky a rychle ho odsoudily bez vlastního názoru. Hlavní roli celkem dobře zahrála dvojice Jan Dolanský a Radek Kuchař. Z českých filmů o drogách patří Perníková věz k těm povedenějším.

Jakub, kterému zahynula životní láska Věra, je přesvědčen, že za její smrt je odpovědný „boss“ oblastního podsvětí přezdívaný „Pexeso“. Mladík, neustále zápasící s drogovou závislostí, si opatří zbraň a rozhodne se smrt dívky pomstít. Shodou okolností získá Jakub pozvánku na zahajovací večírek Pexesova nočního klubu ZOO a rozhodne se, že svou pomstu uskuteční právě tam. Jeho vtipný a stále „sjetý“ kamarád Radek opatří pro tu příležitost kradené auto. Přestřelka v klubu končí jinak, než si Jakub představoval, a také pátrání po viníkovi Věřiny smrti končí překvapivě. Jakub odjíždí do míst, kde trávil bezstarostné dětství se svou láskou a příběh spěje k osudovému rozuzlení. (oficiální text distributora)

Více na oficiálním webu www.pernikovavez.cz.

Zasláno do sekce Kultura
 1. Kuzma říká,

  joo dobry film :)

 2. Anett říká,

  Pěknej filmík!
  taky je hezkej Requiem za sen sice to neni českej film, ale stojí za to. Prostě co s tebou udelá droga za rok užasná hudba a silnej příběh. Každej kdo to viděl by to doporučil. Nejlepší filmík dost strhujcí,ale doporučuju !

 3. Kájina říká,

  Je to moc dobrý film, akorát je mi líto, že Nikolka umřela, protože ta, si to vůbec, ale vůbec
  nezasloužila. Jinak film úplně parádní, skvělá atmosféra, hudba, herci.. Moc se mi ten film líbil. :))

Vložit komentář