Drogy

O webu

Drogy.ful.cz je informační portál, který vznikl v srpnu roku 2008, v té době primárně jako internetový blog. Jeho cílem je podávat objektivní a nezkreslené informace ze světa drog (a příbuzných témat) a zvyšovat povědomí o rizicích. Důvodem vzniku tohoto webu byla především nízká informační hodnota a zavádějící informace u článků, které kolovaly po českém internetu. Články, které se na internetu v době vzniku tohoto webu vyskytovaly, byly často nepřesné a plné faktických chyb co se týče účinků drog, závislosti, psychických poruch, atd. Podobných přešlapů se občas dopouštěly k mému překvapení i různé internetové drogové poradny. Začal jsem tedy toto téma zpracovávat vlastním způsobem, protože se domnívám, že nejlepší prevence je informovanost-vzdělání. Lepší je zkrátka problémům předcházet a toho lze docílit pouze plnou informovaností. Jedním z důvodů, proč lidé berou drogy je také mimo jiné ten, že zakázané ovoce nejlépe chutná. Démonizovat, lhát a zkreslovat informace podle mě není cesta.
Mým cílem není drogy propagovat, zlehčovat, nebo někoho ke drogám přivádět. Snažím se být objektivní, uvádět zdroje a nepřiklánět se na žádnou stranu barikády, názor ať si každý dělá sám za sebe. Jestli máte pocit, že v tom někde pokulhávám, můžete mi to napsat na email.

Nejsem drogová poradna. Pro tento účel tu jsou povolanější weby a pevně věřím, že jsou na lepší úrovni, než jak tomu bylo dříve. Tento web má sloužit primárně pro sdílení informací, názorů a příběhů, které mohou někomu otevřít oči, ať už se jedná o děti, dospělé, nebo o jejich rodiče či příbuzné.

U každého článku je napsáno, kdo je autorem, tedy zda byl článek zaslán anonymně na email, nebo byl převzat odjinud. Pokud u článku není uveden autor, psal jsem ho já. Na internetu vystupuji pod přezdívkou Deldar.