Drogy

10 mýtů o drogách

Pro heroin je typická jeho hnědá barva

Podle mě by spousta lidí nepoznala rozdíl mezi heroinem, kokainem, pervitinem a moučkovým cukrem, pokud by na stole leželi vedle sebe. Heroin má hnědou i bílou barvu, záleží na tom z jaké země pochází. Bílá barva je však pro něj daleko více typická. Bílý heroin je daleko silnější a není tak složité ho připravit pro injekční použití. Hnědý heroin je slabší, obsahuje více příměsí, jako je často třeba strychnin, který se mimojiné použivá třeba jako jed na krysy. K injekčnímu podání není úplně vhodný a tak se spíše kouří/inhaluje.

 

Z fyzické závislosti se dostanu hůře než z té psychické.

Opak je pravdou. Fyzická závislost je v drtivé většině případů záležitost spíše hodin a dnů. Fyzické absťáky v řádech týdnů a měsíců můžete zažívat spíše u léků na předpis než u klasických drog. Když tělo projde nepříjemným a bolestivým detoxem a vyplaví z těla všechny toxiny, drogu už nepotřebuje. Na řadu pak přichází psychická závislost, které se v některých případech zbavujete až do konce života.

 

Pervitin je vynález českých vědců

Pervitin vynalezli Japonci, češi vynalezli jenom snadný způsob jeho vaření v domácích podmínkách a to za pomoci ilozolování efedrinu z léku proti kašli. Díky tomu si v podstatě přivlastnili i piko jako takové.

 

Kokain je silnější než pervitin.

Je to přesně naopak. Pervitin je daleko silnější než kokain. Jak co se týče intenzity tak i délky stimulace organismu. Kokain je dražší a méně dostupnější. Na druhou stranu kokain vás ničí o něco méně než pervitin, nejsou po něm tolik silné dojezdy a nepřesedláte z něj na jehlu.

 

Tráva není přestupní droga.

Tráva je a vždycky byla přestupní droga a kdo řiká že ne, tak tvrdí polopravdy. Nikdo se jen tak sám doma nesebere a nepůjde si koupit gram heráku na ulici, aniž by předtím nezkusil něco „slabšího“. Téměř vždy to jde postupně, nejdřív cigarety, alkohol, tráva a pak teprve něco tvrdšího. Tím, že je tráva přestupní droga to ale automaticky neznamená, že každý kdo začne hulit okamžitě začne taky brát pervitin, nebo heroin. Spousta lidí se u hulení opravdu zastaví, nebo se dokonce vrátí o krok zpátky, ale u dalších skupin tím otevírá dveře do světa plného tvrdých drog.

 

Člověka co bere drogy poznáte na první pohled.

Na první pohled poznáte leda tak ty největší trosky, které fetují dlouhodobě a intenzivně. Člověka, který bere příležitostně a to i tvrdé drogy, nemusíte zaregistrovat vůbec. Výjimka je pokud daného člověka dobře znáte a víte jak se projevují symptomy po tom co si právě něco vzal.

 

Nejvíce tělo ničí heroin.

Předávkovat se můžete téměř všema drogama, stejně tak se skoro po všech můžete zcvoknout, apod. Když budete pravidelně brát třeba LSD tak z vás bude nevratně doslova uplný dement, ale vaše tělo bude s nadhledem jinak fyzicky v pořádku. Když to budeme brát z pohledu dlouhodobého a „střízlivého“ uživání, tak nejvíc vaše tělo a mozek budou ničit různá ředidla. Čichání toluenu apod. rozežere nevratně vaše sliznice, dýchací cesty, mozek a otráví tím i jiné organy. Co taky čekat od látky, kterou jinak používáte k odstranění barvy, abyste mohli natřít plot.

 

Po marihuaně se vám nemůže nic špatného stát.

Rakovina plic, problémy s pamětí a to že vám nebude stát vocas vůbec neřešim. To jsou věci, které se projeví až při dlouhodobém uživání marihuany. Co spousta lidí ale neví a podceňuje je to, že tráva je častým spouštěčem pestré škály psychických poruch, mezi které patří hlavně chronická deprese, panická porucha, apod. Nezáleží na tom jestli hulíte poprvé, nebo už nějaký čas. V jednom momentu se prostě tohle u vás spustí jako chronická nemoc. Za normální situace by se tyto poruchy po zbytek života nemuseli vůbec projevit.

 

Nejvíc špatné jsou „čisté“ drogy

Čisté drogy skutečně představují velké riziko, zejména co se týče předávkování. Fetky jsou zvyklé dávky postupně zvyšovat a navíc obsahují spoustu příměsí, takže aby se do těla dostalo dostatečné množství účinné látky, je toho potřeba do sebe naládovat opravdu hodně. Když se jim pak dostane do ruky čisté matro, snadno se předávkují. Obecně je to ale přesně naopak. Drogy s příměsí kurví tělo daleko víc, než ty čisté, protože čisté drogy je potřeba k efektivnímu účinku daleko méně a do těla se nedostávají další zbytečné jedy.

 

Drogy jsou špatné

Všechno je špatné pokud se to nadužívá a bere s nerozumem, což je právě v drtivé většině případ téměř u všech drog. Vysvětlete člověku, který po nehodě na motorce přišel o nohu a opiáty mu ulevují od bolesti, že drogy jsou špatné. Většina drog původně vznikla jako léky. To až lidé je začali zneužívat.

„Předávkovat“ se můžete i pitnou vodou. Pokud během krátké doby vypijete velké množství vody (10l a více) můžete si způsobit tzv. hyponatrémii, zředíte tím koncentraci sodíku v krvi, způsobíte si otok na mozku a vaše tělo zkolabuje a na následky tohoto stavu se bohužel umírá. Většina drog byla původně vynalezena k lékařským účelům a v malých dávkách, krátkodobě a pod dozorem lékařů, ulevují např. opiáty od bolesti pacientům po autonehodách na celém světě. Stejně tak jako steroidy, které výrazně zkracují dobu hojení u široké škály zranění. Házet drogy do jednoho pytle a démonizovat je, je velmi krátkozraké. Lidé kteří berou drogy na ulici je často nadužívají, berou ve velkých dávkách, s jedovatými příměsi a z jiných než lékařských důvodů, což pochopitelně dopadá tak jak to dopadá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *