Drogy

Český seriál Zrádci

Česko má nový seriál s tématikou drog, který bude mít premiéru už tuto neděli (23.02.2020) v 20:10 na ČT1. Šestidílný seriál, který natočil Viktor Tauš, u kterého je mimo jiné zajímavé také to, že si sám prošel závislostí na tvrdých drogách, vznikal ve spolupráci s Národní protidrogovou centrálou. Podle jejich statistik až 70% varen pervitinu ovládá na našem území vietnamská mafie a právě o tomhle tématu se bude točit děj seriálu Zrádci.

Viktor Tauš měl před pár dny rozhovor na DVTV. Je to mimochodem už třetí rozhovor v krátké době na téma drog, který se na DVTV uskutečnil. Pro připomenutí, první rozhovor byl o Psychedelické klinice Psyon, ten druhý byl o metodice zjišťování drog z kanalizace. I když rozhovor sloužil primárně spíše jako promo k seriálu, dostalo se i na jiná témata, jako byla právě Viktorova závislost, drogy obecně, jak funguje drogový business, apod. Trochu mě sraly komentáře na YouTube, které se strefovaly do toho, jak se Viktor při rozhovoru vyjadřoval a vůbec celkově o tom, co má za sebou. To, že spadne člověk do drog je jedna věc, ale to, že se z nich dostane už tak samozřejmé není a podle mě to je něco, co by minimálně zasluhovalo trochu respektu od společnosti, protože jakou má pak člověk do prdele motivaci se z toho vyhrabat, když na něj celá společnost bude po zbytek života stejně koukat jako na feťáka? Trochu soudnosti a zamést si před vlastním prahem by to chtělo, než člověk začne na internetu zvracet hloupé komentáře.

Nehodnotím seriál, protože v době psaní tohoto článku, jsou to pořád ještě tři dny do premiéry. Nicméně trochu nám může napovědět trailer na stránkách ČT, který slibuje bohatou dějovou linku. Po prvním díle, který měl již premiéru na filmovém festivalu, si seriál drží vysoké hodnocení 84% na CSFD, ale dá se předpokládat, že až se seriál pustí do světa, s hodnocením to pochopitelně ještě určitě zahýbe.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *