Drogy

Jak prodávat drogy přes internet (rychle)

Trochu provokativní název a sám jsem byl zvědavý co z toho vyleze, ale „Jak prodávat drogy přes internet (rychle)“ je název nového seriálu, od internetové stanice Netflix. V originále „How to Sell Drugs Online (Fast)“ je neměcké komediální, krimi-drama, od kterého se dalo čekat ledacos, ale že to bude až tak koukatelné a zábavné, to by mě popravdě nenapadlo, protože Německo není zrovna meka áčkových seriálů. Od dob Komisaře Rexe a Kobry 11 sem snad neregistroval žádný seriál, který by neměl cílovou skupinu nad 60+. Seriál ale překvapil, tak se pojďme v krátkosti podívat na to, o čem pojednává.

I když je příběh na první pohled ohranné klišé (zamilovaný puberťák se snaží získat zpátky svoji vysněnou dívku) a dalo by se předpokládat, že seriál bude sračka, opak je pravdou. Kvalitu táhne nahoru dobré herecké obsazení, zajímavý scénář a vtipné dialogy. Je to pochopitelně jiný šálek kávy, než např. populární Narcos o Pablu Escobarovi, nicméně svoje diváky si rozhodně najde. Seriál poměrně dobře vystihuje dnešní dobu (všichni na mobilu, každej se snaží vypadat na sociálních sítí lépe než v reálu, experimenty s drogami,..) a řeší aktuální témata. Vztahy, vtipy, úskalí drog, vše je namíchané v optimálním poměru a samotný příběh diváka nenudí.

S exotem ze střední školy se rozejde jeho životní láska a protože dává přednost cool manekýnovi, co prodává na škole extázy, rozhodne se ji získat zpátky a zapůsobit na ni tím, že si na Darknetu založí internetový obchod, kde prodává koule. Myšlenka seriálu vypadá celkem stupidně, ale v reálu diváka dokáže na půl hodiny celkem dobře zabavit. Na CSFD má seriál pěkných 76%. Momentálně je venku první série, celkem 6 dílů, ale dá se očekávat jeho pokračování.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *