Drogy

Víťa Starý z Mandrage bere perník

Tímhle nadpisem informoval magazín Extra.cz o tom, že frontman kapely Mandrage jede v perníku. Spadnout do tvrdých drog je na hovno, o to více, pokud na vás přitom kouká ještě půlka republiky. Mediální štvanice která rozmazává váš osobní život může mít dvě roviny. Buď vás to sundá ještě více dolů, nebo se naopak seberete a něco se sebou uděláte. Podobně jako to kdysi udělala např. Tereza Pergnerová, která si před několika lety prošla těžkou závislostí na heroinu.

I když mě Mandrage svoji hudbou trochu minuly a rozhodně bych se nepovažoval za cílovku skupiny, na jednom koncertu jsem se přeci jen náhodou ocitl a je dost smutný pozorovat, kam se kapela propadla. Víťu neznám, ale když sem měl možnost sledovat sestřih co uvidíte níže, působil na mě jako veselý a nadšený kluk co rád dělal hudbu. Když sem viděl záznam z jejich posledního koncertu, kde nebyl schopný pořádně odzpívat snad ani jednu písníčku a jak vypadal, byla to hrůza. Nevim jestli se nechal strhnout tlakem a stresem z koncertů jako např. Amy Winehouse, nebo Avicci, ale dát si od koncertování pauzu, by bylo určitě lepší řešení, než si začít střílet do žíly. Nikdo ale neví, kvůli čemu, nebo kvůli komu začal brát drogy, takže v tom mohlo hrát roli něco úplně jiného a tak si domněnky a spekulace necháme na jindy. Za něj a jeho rodinu doufám, že se brzo vzpamatuje a dá se dohromady dřív, než si nenávratně poškodí zdraví.

Až zpětně začalo lidem docházet, že v songu Apolinář se nejednalo o náhodný text, který by vyplivl generátor slov, ale že šlo vlastně o Víťovu zpověď, která po tom co se veřejnost dozvěděla, že Víťa bere drogy a kapela se rozpadla, dostala úplně nový rozměr.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *