Drogy

Server Drogy.jinak.cz

V minulosti existovala na českém internetu celá řada serverů, které publikovali články týkající se drog. Některé z nich měli informační charakter, některé se snažili lidi ponaučit a jejich posláním byla prevence, jiné zas fungovali jako blogy a poslední kategorií byly weby, kde se nemoderované diskuse či otevřené chaty, strhávali tam kam neměli a provoz těchto stránek byl ukončen.

Jedním z webů, který už v současnosti nefunguje a který bych zařadil někde na pomezí informačních stránek a blogů od lidí, byl server drogy.jinak.cz

Server vznikl kolem dubna roku 1999. Jedná se tedy o jeden z možná prvních větších webů podobného charakteru, protože vznikl zhruba o pět let dříve než server pervitin.cz.
Poslední aktualizace proběhla v srpnu 2004 a samotný server zanikl z neznámých důvodů v roce 2008.

Součástí webu byly popisy drog, příběhy, ale i odkazy na odbornou literaturu nebo centra pomoci. Nejednalo se tedy o rychlokvašný web, kterých na českém internetu byla kvanta.

Některé vybrané příspěvky, predevším co se týče příběhů, budu publikovat i zde. Přijdou mi zajímavé už z toho důvodu, že většina z nich je skoro 20 let stará a je zajímavé pozorovat rozdíly s dnešními příběhy. Ty rozdíly nejsou na první pohled totiž téměř žádné. Také se fetovalo na diskotékách, také si lidé procházeli podobnými problémy a také dopadali všichni skoro téměř stejně špatně/dobře, jako dnes.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *